Hildegarda z Bingen Hildegarda z Bingen Hildegarda z Bingen Hildegarda z Bingen Hildegarda z Bingen Hildegarda z Bingen Hildegarda z Bingen Hildegarda z Bingen

Hildegarda z Bingen

Hildegarda z Bingen Teologia muzyki

Hildegarda z Bingen Teologia muzyki

Hildegarda z Bingen Teologia muzyki


autor: św. Hildegarda z Bingen, Błażej Matusiak OP
stron: 198
oprawa: miękka
ISBN: 9788373544413
format: 12,5 x 19,5
cena: 24,00 zł

O książce Hildegarda z Bingen Teologia muzyki

Książka omawia poglądy św. Hildegardy z Bingen na temat znaczenia śpiewu w życiu chrześcijan, wpływu muzyki na duszę człowieka, alegorycznego sensu śpiewu, odczytywanego jako droga duchowa człowieka po wygnaniu z raju, wreszcie roli muzyki w stwórczym zamyśle Boga i w dziele zbawienia. Św. Hildegarda z Bingen Doktor Kościoła (1098–1179), była wizjonerką, której twórczość pisarska i poetycko-muzyczna stała się w ostatnich dziesięcioleciach fascynującym obiektem badań. Książka uzupełniona jest o kilka listów benedyktynki.

„Książka będzie cenną lekturą dla każdego, kto interesuje się historią muzyki, sztuki i filozofii. Ukazuje bowiem mało znany polskiemu czytelnikowi fragment średniowiecznego świata idei, w którym muzyka uchodziła za manifestację ustanowionych przez Stwórcę praw harmonii, leżących u podstaw istnienia świata materialnego i niematerialnego, a także ludzkiej egzystencji we wszystkich jej wymiarach; harmonii warunkującej zarówno niebiańskie, jak i ziemskie piękno”.

Prof. dr hab. Elżbieta Witkowska-Zaremba

O. Błażej Matusiak OP, filolog klasyczny i teolog, jest recenzentem muzycznym, eseistą i tłumaczem. Redaguje dział muzyki średniowiecznej kwartalnika „Canor”.

A może zainteresują Cię także te książki lub płyty?

Prawo Murphy'ego mówi, że sprawy pozostawione samym sobie mają tendencję, aby zamieniać się ze złych na jeszcze gorsze.

Dlatego nie zwlekaj! Zainwestuj w dobrą książkę i wykorzystaj zawartą w niej wiedzę, a pchniesz swoje życie do przodu. Przejmij ster i kieruj swoje życie w dobrą stronę!

Hildegarda z Bingen Teologia muzyki

Na skróty

Inni dobrzy autorzy w Strefie Izajasza

Projekt i wykonanie brodex.pl